středa 14. listopadu 2012

Vánoční ozdoby za hubičku

Pokud se Vám nechce každoročně utrácet nemalé sumy za vánoční dekorace a přesto si chcete ozdoby obměnit, mám pro Vás pár tipů, jak za pusu vyrobit vánoční ozdoby na stromeček, stůl atp.

1. Vydejte se do přírody:
Příroda nám nabízí i v zimě velké množství dekoračního materiálu. Co takhle borová šiška s mašličkou jako baňka, větvičky bez listí jako základ pro výrobu adventního kalendáře nebo dekorační prvek ve váze? Nebo je libo vánoční hvězdu vyrobenou ze suchých větviček? A co takhle král Vánoc, zelené větvičky jehličnanů, mahonu či buksusu, ať už v adventním věnci, nebo jen tak ledabyle položené na svátečním stole?

Foto Pinterest.com
Foto Pinterest.com
Foto Pinterest.com2. Okořeňte si život
Krásnou, voňavou a finančně nenáročnou dekorací je koření (celá skořice, vanilka, badyán) a čerstvé (granátová jablka, fíky) nebo sušené ovoce (jablka, citrusy). Ovoce můžete ponechat vcelku, či nakrájet a usušit - na mašlích navázané plátky pomeranče či jablíček směle konkurují kupovaným baňkám.

Foto Pinterest.com
3. Recyklujte
Prozkoumejte byt a popřemýšlejte, z čeho všeho se dá vyrobit vánoční dekorace. Dobře poslouží staré sklenice od zavařenin (v kombinaci se svíčkou, mašličkou a zelenou větvičkou vznikne svícen), staré plechové či terakotové květináče (základ na adventní věnec nebo svícen), zbytky látek (nastříháte-li na proužky a zavěsíte na mašli do prostoru, vznikne neotřelá závěsná dekorace). Velmi se mi líbí nápad, jak vyrobit baňky ze starých tenisových míčů - starý míček obalíte zbytkem látky, zavážete mašlí, na kterou zároveň zavěsíte, hotovo. Více fotek pro inspiraci (včetně těchto) naleznete opět na Pinterestu zde
Do výroby dekorací můžete zapojit i děti.

Příjemné tvoření Jana.

Foto Pinterest.com


Žádné komentáře:

Okomentovat