středa 21. listopadu 2012

Dárky do adventního kalendáře

Letos se otázka, jak vyrobit adventní kalendář, vyřešila tak trošku sama od sebe, protože 24 plstěných adventních punčošek jsem v Tchibo za 5 Euro rozhodně nemohla nechat. Jsou v docela přijatelných barvách a znovupoužitelné, takže tentokrát zvítězilo pohodlí a spočítaná procenta slevy (no nekup to) nad záchvatem kreativity a rukodělnosti.
Foto Tchibo
Teď mi tedy jen zbývá vyřešit zásadní otázku - jaké dárky do adventního kalendáře?

Asi jako většina maminek se snažím dceři sladkosti dávat v rozumné míře (přísun od babiček a ostatního příbuzenstva "filtruji", část sníme s manželem a zbytek po částech dávkujeme dál).

Aby naplnění adventního kalendáře nestálo podstatně více než jeho samotné pořízení a nestal se z něj opět jeden z mých supervýhodných "kaufů", rozhodla jsem se pro drobnosti, do poslední 24. punčošky pak přidám něco většího (pravděpodobně silonové punčocháče - maminko ty, přes které jsou vidět nožičky, to je momentální největší favorit).

Zde tedy mé tipy na náplně ve variantě pro holčičku: malé sladkosti (müsli tyčinka, Kinder čokoládky jednotlivě), papírové kapesníčky s dětskými motivy (nemusí být nutně Hello kitty) - jednotlivé balíčky rozdělím do více dní, sponky, prstýnek, gumové bonbony, samolepky, hračky z Kindervajíčka atp.

Pro kluky jsou ideální malá autíčka, nálepky a hračky z Kindervajíček s klučičími motivy, vojáčci, komiksové postavičky a vše, co dokáže potěšit malou klučičí dušičku.
Snad udělá kalendář radost.
Inspiraci, jak vyrobit nápaditý adventní kalendář, naleznete zde
Pěkný den Jana.

Žádné komentáře:

Okomentovat