úterý 16. října 2012

Přírodní antibiotika a babské recepty

Minulý víkend jsme byli pozváni na svatbu do Velkých Karlovic (mimochodem na svatbu krásné místo, v kombinaci s baboletním počasím, vybarvenými lesy, horami a perfektním servisem v restauraci Kyčerka. Svatba jednoho z nejlepších kamarádů se vyvedla, tančili a zpívali jsme až do rána. Noci a rána už přece jen nejsou z nejteplejších, takže juchání v tenké halence mělo za následek mou parádní chřipkovou virózu.

Nejsem přílišný příznivce chození k lékaři a ládování se prášky, takže se s nachlazením a nemocí většinou, pokud to jde, peru sama. Tentokrát se mi nepodařilo virózu podchytit v začátku, ale sestra mi dala tip na skvělé přírodní antibiotikum/lék, které je vhodné i pro děti (což jsem měla možnost vyzkoušet hned o víkendu, kdy ode mne nachlazení chytala dcera) - grepové semínko v sirupu.

To, které jsem zkusila, vyrábí Klášterní officína  (na jejich webu naleznete i seznam obchůdků, kam dodávají), je to sladký sirup a dcerku ze začínajícího nachlazení vykřesal na 2 dávky, takže zatímco já prskám, ona vesele chodí do školky.
Foto více info www.klasterofficina.cz


Dle údajů výrobce je sirup z grepového semínka vhodný jako prevence proti stovkám bakterií a virů a je možno ho použíti i zevně na afty, opary, kopřivky, ekzémy atp.

Takže toto bude zřejmě náš tajný favorit pro nadcházející sezónu nachlazení a viróz.

Jak jsem již předeslala, nemám ráda prášky (kapituluji většinou jen před bolestí hlavy), takže přidávám ještě další odzkoušené babské recepty proti nachlazení:

1. cibule s medem - zklidňuje kašel, působí proti nachlazení - cibuli nakrájíte na kostičky, zakapete několika lžícemi medu a v (uzavřené - nevábně voní) misce necháte pustit šťávu - tuto šťávu pak užíváte po lžičkách, i když jsou tací labužníci, jako naše dcera, která vyžaduje i tu medovou cibuli:-(

2. zázvor s medem a s citronem - zázvor nakrájíte na plátky či kostičky, zalijete šťávou z několika citrónů (dle množství) a zakápnete medem, skladuje se v ledničce v uzavřené nádobě a šťáva se užívá jako prevence i při samotném nachlazení.

3. poslední, ale nejlepší a náš nerozlučný přítel od října do dubna - tymiánová mast Just - krásně voní, namaže-li se na hrudník zepředu i zezadu, pomáhá při dýchání, uvolní ucpaný nos a usnadní odkašlání, je hřejivá a měla by dle údajů výrobce z průdušek "vytahovat" kašel.

Hodně obranyschopnosti v podzimních dnech přeje Jana.

Žádné komentáře:

Okomentovat